
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 0.95 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1928
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04320
Ext.Price$0.04320
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04320 | $0.04320 |
| 10 | $0.02160 | $0.21600 |
| 50 | $0.01966 | $0.98300 |
| 100 | $0.01789 | $1.78900 |
| 500 | $0.01628 | $8.14000 |
| 1000 | $0.01482 | $14.82000 |
| 3000 | $0.01349 | $40.47000 |
| 5000 | $0.01228 | $61.40000 |
| 10000 | $0.01117 | $111.70000 |
